Ślub Drukuj

1. Jeśli planujemy ślub: należy (około pół roku przed datą ślubu) skonsultować się w kancelarii parafialnej narzeczonej lub narzeczonego, co będzie potrzebne i zarezerwować termin.

2. Na spisanie Protokołu Przedślubnego (po wcześniejszym umówieniu się) Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej około 2 miesiące przed planowanym ślubem przynosząc z sobą następujące dokumenty:

- dowód osobisty (narzeczonej i narzeczonego)
- aktualne świadectwa Chrztu (ważne 6 miesięcy od chwili wydania)
- zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (właściwego dla miejsca zamieszkania) stwierdzające stan wolny narzeczonych (ważne 6 miesięcy od chwili wydania)
- ostatnie świadectwa szkolne, gdzie znajduje się ocena z religii lub indeks katechizacji
- świadectwo tzw. kursu przedmałżeńskiego - szczegóły na stronie: wdr.diecezja.pl/katechezy-przedslubne/ (można dostarczyć później).
(zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie - świadectwo ukończenia kursu musi być zarejestrowane w Kurii (mieć swój indywidualny numer i hologram).

3. Przy spisywaniu zapowiedzi nie jest wymagana obecność świadków - są potrzebni przy ślubie (warunkiem dla świadków jest ukończone 18 lat)

3. Narzeczeni powinni mieć skończone 18 lat, w przeciwnym razie wymagana jest zgoda Sądu.

29 Marca 2024