Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Komunikaty Drukuj

KOMUNIKATY

Dekret o odpustach:

W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

a. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko
w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

b. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa
w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Zmiana numeru telefonu do Parafii !!!

Nowy numer telefonu to:

Telefon stacjonarny jest już nieczynny !!!

SPOWIEDŹ

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

BIERZMOWANIE

Udzielenie Sakramentu Bierzmowania dla obecnych klas VII i VIII
przewidziano na 17 września (sobota) 2022 roku o godz. 11.00.

CHRZEST I BIERZMOWANIE
DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentów Chrztu, Bierzmowania i pierwszej Komunii dla osób dorosłych. Spotkania odbywają się przez cały rok akademicki, co tydzień, w krakowskim klasztorze dominikanów - aby wziąć w nich udział, należy się zapisać już teraz. Szczegóły dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego (www.liturgia.dominikanie.pl) oraz w klasztorze dominikanów.

Dzisiaj:

9 Grudnia 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jana Diego
Cuauhtlatoatzina
Do końca roku zostało 23 dni.

Liturgia na dziś