Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Komunikaty Drukuj

Chętnych do pracy w Radzie Parafialnej zapraszamy na spotkanie w kościele 18 lutego po wieczornej Mszy świętej.

I  KOMUNIA

Kolejne spotkanie z przygotowującymi się do I Komunii świętej i ich rodzicami - będzie po feriach zimowych.

 

BIERZMOWANIE

Kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 7 i 8 - będzie 17 lutego po wieczornej Mszy świętej.

 

CHRZEST I BIERZMOWANIE
DLA DOROSŁYCH

 

Zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentów Chrztu, Bierzmowania i pierwszej Komunii dla osób dorosłych. Spotkania odbywają się przez cały rok akademicki, co tydzień, w krakowskim klasztorze dominikanów - aby wziąć w nich udział, należy się zapisać już teraz. Szczegóły dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego (www.liturgia.dominikanie.pl) oraz w klasztorze dominikanów.

 

Film "Tajemnica Ojca Pio"
w kinach naszej diecezji

 

Niedawno na ekrany kin wszedł film "Tajemnica Ojca Pio". Produkcja ta, to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. "Tajemnica Ojca Pio" pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.

Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina. Film repertuarowo dostępny jest w następujących kinach naszej diecezji:
- w Krakowie w kinie Kijów i Multikinie (sporadyczne seanse),
- w Libiążu w Centrum Kultury,
- w Myślenicach w kinie Muza,
- w Nowym Targu w kinie Tatry,
- w Zakopanem w kinach Miejsce i Giewont.

W tych i innych kinach jest także możliwość zorganizowania seansów dla grup parafialnych, wspólnotowych, szkolnych - szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej filmu:http://www.rafaelfilm.pl/ojciecpio/

 

Jedna z tych godzin ...

... będzie twą ostatnią !

Dzisiaj:

23 Lutego 2020
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Polikarpa
biskupa
i męczennika
Do końca roku zostało 313 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś