Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Komunikaty Drukuj

KOMUNIKATY

BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Centrum Medyczne MASZACHABA zaprasza na bezpłatną mammografię.

W mammografii wykonywanej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach: 1971-1952), które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a także:
- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Przypominamy o badaniu Paniom, które nigdy nie wykonywały mammografii!
Informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zachęcamy uprawnione Panie do zgłoszeń na bezpłatne badanie profilaktyczne.
Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Zapraszamy na badania:
25 lutego 2021 – P Ł A Z A
– parking przy nowym Kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego,
ul. Sobieskiego w Płazie
– badania od 9.00 do 16.00
Informacja-rejestracja: 12 6330218, 503 777 651
MAMMOGRAFIA – badam się!

SPOWIEDŹ

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

CHRZEST I BIERZMOWANIE
DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentów Chrztu, Bierzmowania i pierwszej Komunii dla osób dorosłych. Spotkania odbywają się przez cały rok akademicki, co tydzień, w krakowskim klasztorze dominikanów - aby wziąć w nich udział, należy się zapisać już teraz. Szczegóły dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego (www.liturgia.dominikanie.pl) oraz w klasztorze dominikanów.

Dzisiaj:

17 Czerwca 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alberta
Chmielowskiego
zakonnika
Do końca roku zostało 198 dni.

Liturgia na dziś