Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Komunikaty Drukuj

KOMUNIKATY

SPOWIEDŹ

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

I  KOMUNIA

Kolejne spotkanie z przygotowującymi się do I Komunii świętej i ich rodzicami - będzie dopiero po wakacjach.
Uroczystość I Komunii przeniesiona będzie na wrzesień.

BIERZMOWANIE

Kolejne spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania - a więc z uczniami klas 7 i 8 SP oraz z klas I szkół ponadpodstawowych będzie na Mszy św. w dniu 28 czerwca (niedziela) o godz. 12.00 !!!
Bardzo prosimy o przynoszenie w czasie wakacji metryk chrztu (osoby, które były chrzczone poza naszą parafią).

Minimum do nauczenia na pamięć oraz formularz do wypełnienia na czas wakacji!!!

CHRZEST I BIERZMOWANIE
DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentów Chrztu, Bierzmowania i pierwszej Komunii dla osób dorosłych. Spotkania odbywają się przez cały rok akademicki, co tydzień, w krakowskim klasztorze dominikanów - aby wziąć w nich udział, należy się zapisać już teraz. Szczegóły dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego (www.liturgia.dominikanie.pl) oraz w klasztorze dominikanów.

Jedna z tych godzin ...

... będzie twą ostatnią !

Dzisiaj:

10 Sierpnia 2020
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Wawrzyńca
Do końca roku zostało 144 dni.

Liturgia na dziś