16 SIERPNIA

Dziś Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu - ofiarami sierpniowego wybuchu. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki, dla ofiar tej katastrofy.

Poniedziałek – Święto Św. Jacka
– wspomnienie Św. Bernarda
Piątek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
To także 3. piątek miesiąca – wieczorem Msza zbiorowa za zmarłych, a po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – wspomnienie NMP Królowej

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie dodatkowa Msza święta dziękczynna za dar powołania zakonnego, z prośbą o Boże bł. dla Siostry Anny, pochodzącej z naszej parafii, która wczoraj złożyła wieczyste śluby zakonne.

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano będą w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, zwłaszcza za złożoną dziś ofiarę z racji 3. Niedzieli miesiąca – na schody. Jak widać prace już trwają – są w związku z tym utrudnienia, bo główne wejście jest zamknięte, ale prace niebawem się zakończą.

Dziękujemy też Panom za prace na rzecz parafii oraz Pani, która udekorowała kościół kwiatami – Bóg zapłać!

Bardzo prosimy o posprzątanie kościoła w sobotę 22 sierpnia o godz. 9.00 mieszkańców ul. Lipowieckiej od numeru 41 do 61.

W związku z urlopem i innymi ważnymi sprawami – sprawy cmentarne będą załatwiane dopiero po naszym parafialnym odpuście, czyli po 13 września.

Wczoraj odszedł do wieczności + Marian Głowacki z ul. Michałowskiego. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

19 Kwietnia 2024