Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

6 WRZEŚNIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca, po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

Wtorek – 8 września – Święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. będziemy błogosławić ziarno do siewu.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować nasz parafialny Odpust. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie tej procesji zgodnie z naszą parafialną tradycją: panów do baldachimu, niosących feretrony i chorągwie oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 będzie uroczystość pierwszej Komunii. Przyjadą goście i będzie na tej Mszy świętej więcej osób. Aby zachować bezpieczne warunki w związku z pandemią bardzo prosimy, aby osoby nie związane z tą uroczystością wzięły udział we Mszy świętej o innej porze – najlepiej w sumie odpustowej.

Rodziców kandydatów do bierzmowania (czyli uczniów klas 8, I i II) zapraszamy na spotkanie w sobotę 12 września po Mszy św. wieczornej, aby omówić przygotowanie tej uroczystości.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń oraz za prace na rzecz parafii. Szczególne podziękowanie kierujemy do Panów Mariana Kumali i Janusza Sroki, którzy pracowali przez cały miesiąc – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Okólnej i Spokojnej oraz Lipowieckiej od 1do 19.

O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Przemysław Szyjkowski z ul. Zakopiańskiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ....

W ramach Odpustu w Płokach w najbliższą sobotę odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka Dekanatu Chrzanowskiego do Płok organizowana przez ks. Dziekana Romana Sławeńskiego. Pielgrzymka wyruszy z placu przed kościołem MB Różańcowej w Chrzanowie w sobotę o godz. 7.15.

 

Dzisiaj:

24 Kwietnia 2024
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jerzego
męczennika
Do końca roku zostało 252 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś