11 PAŹDZIERNIKA

Dziś w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszy św. przed kościołem będzie zbierana składka do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Czwartek – wspomnienie Św. Teresy

Piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

Sobota – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Łukasza, Ewangelisty. Św. Łukasz jest też patronem naszego Pana Organisty. Już dziś składamy Mu serdeczne życzenia wielu Bożych łask z okazji nadchodzących imienin.

W tym dniu rozpoczyna się także Tydzień Misyjny – zbierana w tym dniu składka będzie przeznaczona na Misje, a składka na inwestycje parafialne związana z 3-cią niedzielą miesiąca będzie w kolejną niedzielę – czyli 25 października.

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym tygodniu:

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 17 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Dziękujemy Panom, którzy zamontowali w kościele przed ołtarzem barierki – jako dar dla parafii – Bóg zapłać!

Od dziś można składać ofiary na wypominki. Karty wypominkowe są na stoliku z gazetami.

Przypominamy też o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu.

I jeszcze jedno ważne ogłoszenie związane z cmentarzem. W związku z tym, że w poprzednich latach nie było ewidencji grobów, niektóre groby, zwłaszcza puste piwnice w których jeszcze nikt nie został pochowany – nie wiadomo do kogo należą. Dlatego bardzo prosimy, aby osoby, które mają wykupione miejsce na cmentarzu – a nie ma tam żadnej tabliczki z informacją – zgłosiły się w najbliższą sobotę na cmentarzu o godz. 9.30. Żeby później nie było takiej sytuacji, że ktoś pomyłkowo został pochowany w piwnicy należącej już do kogoś innego.

Mamy już murarza, który się podjął naprawy muru cmentarnego. Prace rozpoczniemy w poniedziałek o 9.00. Bardzo prosimy o pomoc w tej pracy. Trzeba będzie część muru rozebrać i wykonać inne pomocnicze prace. Bardzo proszę, aby poświęcić trochę czasu na te prace i przyjść do pomocy. Chętnych proszę o zgłoszenie się w zakrystii, lub po prostu o przyjście w poniedziałek na cmentarz – o godz. 9.00.

25 Kwietnia 2024
Święto