18 PAŹDZIERNIKA

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Złożona dziś w czasie Mszy składka, będzie przeznaczona na pomoc dla misjonarzy. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

Dziękujemy też za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wtorek – Uroczystość Św. Jana Kantego

Czwartek – wspomnienie Św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę nasi strażacy z OSP w Płazie, będą po Mszach świętych zbierać ofiary do puszek.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest ich działalność dla naszego społeczeństwa. W bardzo wielu przypadkach to dzięki ich szybkiej interwencji zostało uratowane ludzkie życie. Niestety dofinansowanie ze strony państwa jest znikome i sami muszą szukać innych form wsparcia. Pomóżmy im funkcjonować i działać dla naszego wspólnego dobra.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 24 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Kościuszkowców i Czwartaków.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Karty wypominkowe są na stoliku z gazetami.

Przypominamy też o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu. Przynosimy na cmentarz tysiące zniczy i innych niepotrzebnych ozdób, a zapominamy o takich podstawowych sprawach jak modlitwa czy opłacenie miejsca spoczynku naszych bliskich. Nawet tysiąc zniczy nie ma takiej wartości dla zmarłego jak chociażby najkrótsza modlitwa.

Jak wiemy – obowiązują nas obostrzenia związane z czerwoną strefą. Wg. przepisów w kościele może znajdować się jedna osoba na 7 metrów kwadratowych – a zatem w przypadku naszego kościoła 100 osób. Zachęcamy zatem do udziału we Mszy świętej niedzielnej i w nabożeństwach różańcowych. Osoby starsze i chore, które czują się niepewnie – mogą uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem mediów. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w niedzielnej Eucharystii została udzielona dyspensa.

W związku z niesprzyjająca pogodą nie udało się rozpocząć prac przy naprawie muru cmentarnego. W związku z tym jeszcze raz bardzo prosimy o pomoc w tych pracach – mam nadzieję rozpoczniemy w poniedziałek o 9.00.

Jak co roku obok starego kościoła można będzie dokonać przeglądu technicznego różnego rodzaju gaśnic w najbliższą środę – 21 października od 8.00 do 16.00.

29 Marca 2024