25 PAŹDZIERNIKA

Dziś nasi strażacy z OSP w Płazie, po Mszach świętych zbierają przed kościołem ofiary do puszek.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest ich działalność dla naszego społeczeństwa. W bardzo wielu przypadkach to dzięki ich szybkiej interwencji zostało uratowane ludzkie życie. Niestety dofinansowanie ze strony państwa jest znikome i sami muszą szukać innych form wsparcia. Pomóżmy im funkcjonować i działać dla naszego wspólnego dobra.

Środa – Święto Świętych Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu nasz Ks. Prałat obchodzi imieniny. Już dziś życzymy mu dużo zdrowia i wiele Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tradycyjnie będzie msza święta o godz. 14.00 w czasie której modlić się będziemy za wszystkie dusze wypominane w naszym kościele w wypominkach.

Zgodnie z zaleceniami nie będzie w tym roku procesji na cmentarz. Przypominamy też o apelu władz, aby wizyty na cmentarzu przełożyć na inny termin. Szczególnie nie zaleca się wyjazdów na inne cmentarze.

W związku z tym nie odwołujemy Mszy świętej o 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Paniom z ulicy Kościuszkowców – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 31 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Role i Harcerskiej.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
W dalszym ciągu przypominamy o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu. Jak do tej pory do niewielu rodzin to dociera. Bardzo dużo grobów jest nieopłaconych. To niesprawiedliwe, aby koszty związane
z funkcjonowaniem cmentarza ponosili tylko niektórzy. Przynosimy na cmentarz tysiące zniczy i innych niepotrzebnych ozdób, a sami wiemy jak wysokie są koszty wywozu śmieci.

W dalszym ciągu obowiązują nas obostrzenia związane z czerwoną strefą.
Wg. przepisów w naszym kościele może znajdować się jednorazowo 100 osób.
To jest więcej niż w chwili obecnej. Osoby starsze i chore, które czują się niepewnie – mogą uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem mediów. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w niedzielnej Eucharystii obowiązuje dyspensa.

29 Marca 2024