1 LISTOPADA
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – a zatem po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W nawiązaniu do dzisiejszego święta będziemy prosić wstawiennictwa Wszystkich Świętych.

W związku z tym, że cmentarze są zamknięte będzie w kościele dodatkowa Msza święta dziś o godz. 14.00 i wieczorna Msza o 17.00.

Jutro Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych zmarłych.

Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

Wieczorem o 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami.

Zgodnie z naszą parafialną tradycją, w tym tygodniu codziennie o 17.30, Róże Różańcowe będą prowadzić Różaniec za zmarłych. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. A Należących do Róży o jej poprowadzenie.

Spotkanie z Różami i zmianka różańcowa będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 7.00.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Odpust za zmarłych może zyskać każdy, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada.

Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. oraz jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła pewnej osobie – Bóg zapłać!

Dziękujemy też Pani Agacie Pawliwiec i Panu Dawidowi Starzykiewiczowi za ofiarowane do kościoła kwiaty.

O posprzątanie kościoła w dniu 7 listopada o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Zakopiańskiej.

Dziękujemy za prace przy kościele Panom: Marianowi Kumali i Januszowi Sroce, oraz Franciszkowi Kośmiderowi, Zdzisławowi Głowni i Jerzemu Wolskiemu za prace przy murze cmentarnym.

Można jeszcze składać ofiary na wypominki.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie informuje, że w kweście przeprowadzanej w zeszłym tygodniu, udało się zebrać kwotę 1477 złotych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wyposażenie pomieszczeń sanitarnych, które zostały wyremontowane w naszej remizie. Za otrzymane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Prezes OSP Płaza - Dybał Wawrzyniec

16 Kwietnia 2024