29 LISTOPADA
1 NIEDZIELA ADWENTU

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

Także w zakrystii są Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary ze świec przesyłamy do Caritasu.

Zgodnie z tradycją adwentową - jak co roku – od poniedziałku do piątku - będziemy odprawiać roraty o godz. 18.00. A zatem już jutro zapraszamy - szczególnie dzieci z lampionami. Mówiąc o dzieciach mamy na myśli nie tylko te najmłodsze, ale wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności w kościele będziemy bezpieczni.

W piątek – wspominamy Św. Barbarę. Jest to także 1 piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30. Na zakończenie spowiedzi – około 17.50 - Litania do Serca Pana Jezusa i Msza święta za Górników i ich rodziny oraz zbiorowa za zmarłych.

W pierwszą sobotę – odwiedzimy tylko tych chorych, którzy o to poproszą. Można ich zgłosić dziś po Mszy świętej. Wielu z nich ma kwarantannę - w listopadzie dużo domów było zamkniętych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku w tym dniu zbierane są przed kościołem ofiary do puszek, na pomoc katolikom zza wschodniej granicy.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, oraz za prace przy kościele – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Malczewskiego od 21 do końca  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 5 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Bogusławskiego i Długosza.

18 Kwietnia 2024