14 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Laetare – czyli radości (stąd kolor różowy a nie fioletowy), jesteśmy już bowiem poza połową Wielkiego Postu.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

W związku z trwającym Rokiem Św. Józefa, po każdej Mszy świętej, aż do czwartku odmawiamy Nowennę do Świętego Józefa. Uroczystość Św. Józefa w piątek – 19 marca. W związku z tym nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy. Zamiast tego zachęcamy do praktykowania dobrych uczynków, zwłaszcza jałmużny wielkopostnej. Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Z racji Uroczystości Św. Józefa Gość Niedzielny wydał numer dodatkowy, cały poświęcony Świętemu Józefowi – watro dowiedzieć się wiele informacji o tym świętym. W Niedzieli zaś jest obrazek ze świętym i modlitwą do Św. Józefa, codziennie odmawianą przez papieża Franciszka.

Piątek – to 3 piątek miesiąca, a zatem wieczorem będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy będzie ogólna nauka dla wszystkich. Po Mszy św. o 9.00 będzie nauka dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Będzie też dodatkowa Msza św. o godz. 12.30 dla rodzin z dziećmi od klasy I do V. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.

Przyszła niedziela jest 3 niedzielą miesiąca zatem składka będzie na inwestycje w naszej parafii. Zbliża się wiosna, niebawem już zaczniemy kolejne prace.

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

Dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie figury Św. Józefa.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Podlas i Kamionka – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 20 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota, Żniwnej i  Cisowej - wszystkie numery.

20 Kwietnia 2024