Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

21 MARCA
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Roberta Galla - sercanina, który je prowadzi.

Na każdej Mszy nauka rekolekcyjna. Codziennie w poniedziałek, wtorek i w środę - Msza z nauką o 7.00 i 18.00. Ponadto w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII).

We wtorek o 10.00 Msza święta dla chorych z obrzędem namaszczenia. Chorzy i starsi mogą się wyspowiadać w tym dniu pół godziny przed Mszą. A we wtorek wieczorem po Mszy św. nauka dla rodziców.

W związku z pandemią, aby uniknąć kolejek, nie będzie specjalnej spowiedzi, bardzo prosimy, aby spowiadać się w czasie rekolekcji codziennie na Mszach św.

Plan Rekolekcji jest TUTAJ !!!

W tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zarówno na Mszy porannej jak i wieczornej można będzie podjąć dzieło Duchowej Adopcji, wystarczy złożyć wypełnioną deklarację. Deklaracje są na stoliku z gazetami.

Przyszła niedziela – to Niedziela palmowa – na każdej Mszy święcić będziemy palmy, a uroczyste poświęcenie na zewnątrz z procesją do kościoła będzie przed Mszą o 11.00.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele, za złożone dziś ofiary z racji 3 niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe. Przy tej okazji przypominamy, że ubikacje w podziemiach kościoła są już czynne od roku i można z nich korzystać.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry - wszystkie numery.

 

Dzisiaj:

25 Maja 2022
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Grzegorza VII
papieża
Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś