Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

4 KWIETNIA
WIELKANOC

 

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy.

Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy czytamy List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a składka ze wszystkich Mszy będzie przeznaczona na ten Uniwersytet.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelką pomoc przy przygotowaniu i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii, za piękne przygotowanie dekoracji, obrzędów, śpiewów i asysty oraz Ciemnicy i Bożego Grobu. Serdeczne podziękowanie kierujemy do tych wszystkich Parafian, którzy złożyli „Dar serca” w postaci długoterminowych produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii oraz młodzieży za ich dostarczenie do domów. Dziękujemy za podjętą w Wielką Sobotę posługę sprzątania naszej świątyni Parafianom z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich, oraz innym osobom. Niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. „Bóg zapłać!”

W następną sobotę, czyli 10 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców ulicy Racławickiej i Św. Jana Pawła II.

Przyszła Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę zmianka Różańcowa po Mszy o 7.00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Edward Kołodziejczyk z ul. Lipowieckiej, pomódlmy się, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył go chwałą swojego królestwa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

25 Maja 2022
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Grzegorza VII
papieża
Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś