11 KWIETNIA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie krótka adoracja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.  Składka z przyszłej niedzieli, jako trzeciej miesiąca będzie tradycyjnie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Przed świętami naprawiony został duży dzwon, bo nie dzwonił oraz wymieniona została na nową automatyka pozostałych dzwonów. Przy tej okazji zapraszamy po Mszach świętych do podziemi naszego kościoła, gdzie urządzone jest małe muzeum parafialne. Można tam zobaczyć stare obrazy i inne eksponaty, pochodzące z Płazy i okolic.

Niedziela za tydzień to Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu. W tym roku czytamy Ewangelię Św. Marka. Warto przy tej okazji nabyć sobie kieszonkową Ewangelię do czytania np. w autobusie lub przy innej okazji. Można je nabyć w zakrystii. Ofiara to tylko 10 zł. Do każdego egzemplarza Ewangelii książeczka z fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny – gratis.

Misjonarze Kapucyni dziękują naszej parafii za wzięcie udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” i za związaną z tym ofiarę.

Do posprzątania kościoła w sobotę 17 kwietnia zapraszamy mieszkańców ulicy Tenczyńskiej wszystkie numery z Płazy i Bolęcina, oraz Nieporazu nr 63.

20 Kwietnia 2024