Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

16 MAJA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Od jutra – zaczynamy przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie, aż do soboty, będziemy w czasie nabożeństwa Majowego prosić Ducha Świętego o Jego Dary.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Piątek – jak zwykle w III piątek miesiąca - odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tym razem wyjątkowo w ramach Nabożeństwa Majowego – czyli przed Litanią.

Przyszła niedziela – to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy ona Okres Wielkanocny.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, zwłaszcza za dzisiejsze ofiary z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych  za posprzątanie kościoła i jego otoczenia, za dekoracje i za złożony dar ołtarza – dwa piękne obrusy ołtarzowe – Bóg zapłać.

Dziękujemy też Panu Kulczykowi za prace koparką.

O posprzątanie kościoła w sobotę 22 maja o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Modrzejewskiej oraz ul. Sobieskiego numery od 4 do 20 i numery 21, 23, 25, 27.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: + Jan Pierzchała z ul. Nadrzecznej. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

25 Maja 2022
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Grzegorza VII
papieża
Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś