20 CZERWCA

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Przypominamy, że Msze święte w tygodniu odprawiamy w starym kościele. W nowym tylko w sobotę wieczorem i w niedziele.

Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej.

W niedzielę o godz. 6.30 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, szczególnie za dzisiejsze ofiary z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii, szczególnie za posprzątanie wokół  starego kościoła – Bóg zapłać!

Decyzją Episkopatu Polski od dzisiaj zostaje zniesiona dyspensa zwalniająca od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Warto tu przypomnieć zdanie
z Katechizmu Kościoła Katolickiego: „ ... wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od swego własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.

O posprzątanie kościoła w sobotę 26 czerwca o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ulicy Granicznej numery parzyste od 2A do 36.

28 Marca 2024