27 CZERWCA

Słowo Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
dotyczące pomocy mieszkańcom Nowej Białej

Umiłowani Archidiecezjanie,

z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w niedzielę, 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

W związku z powyższym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.

Druga smutna wiadomość:

Decyzją Ks. abpa Marka Jędraszewskiego Ks. Tomasz Jarząbek został zwolniony z funkcji wikariusza w naszej parafii i mianowany wikariuszem w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze. Decyzja wchodzi w życie z dniem 26 sierpnia b.r.

W Jego miejsce wikariuszem został mianowany Ks. Michał Korman, dotychczasowy wikariusz w Strumianach koło Wieliczki.

Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa

Wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów, Piotra i Pawła

W pierwszy piątek miesiąca - po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

Pierwsza sobota – rano po Mszy św. Modlitwy do Matki Bożej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże.

W związku z wakacjami nie będzie odwiedzin chorych.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.00 zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami.

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do piątku odprawiamy w starym kościele. W nowym w piątek wieczorem, w sobotę rano i wieczorem i cały dzień w niedziele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii, szczególnie za koszenie wokół  nowego kościoła – kosili ci sami Panowie, co zwykle - Bóg zapłać!

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Granicznej z numerów parzystych. O kolejne sprzątanie - za 2 tygodnie – czyli 10 lipca o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Granicznej numery nieparzyste oraz ulic:  Asnyka, Rydla i Reja.

Jest też dobra wiadomość: Nasza sala w podziemiach kościoła z zapleczem kuchennym jest gotowa do użytku. Można sobie wynająć na różne domowe imprezy jak chrzciny, pierwsza Komunia czy stypa. W sali jest miejsce nawet na 100 osób.

Raz jeszcze zapraszamy na dzisiejszy piknik strażacki dla chorego Jasia o 15.00 przy kościele.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Leszek Jaśko z ul. Jodłowej. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku

a wszystkim pozostałym Bożej Opieki i sił do pracy.

28 Marca 2024