Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

15 SIERPNIA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

W Polsce dzisiejsza uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Z tej racji po Mszy świętej pobłogosławimy, przyniesione do kościoła bukiety kwiatów i ziół i warzyw.

Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany Cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Pamiętamy też o polskich żołnierzach, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i starają się wprowadzać pokój tam, gdzie go brakuje – dziś mają swoje święto.

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Jacka

Piątek – Wspomnienie Św. Benarda

Sobota – Wspomnienie Św. Piusa X

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń – szczególnie za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 21 sierpnia o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 21 do 40.

Przypominamy, że dla ułatwienia kontaktu z Parafią, zmieniliśmy numer telefonu ze stacjonarnego na komórkowy. Dotychczasowy numer stacjonarny będzie czynny tylko do końca września. Nowy znaleźć można na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Co prawda Ks. Tomasz będzie jeszcze u nas do przyszłej niedzieli, ale już dziś chcieliśmy okazać Mu wielką wdzięczność za osiem lat pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Ks. Tomasz obchodził w tym roku 10-lecie kapłaństwa, a zatem osiem lat to prawie całe jego dotychczasowe kapłańskie posługiwanie. Poświęcił dla nas wiele troski i trudu zarówno w Parafii jak i w szkole. Osiem lat to całe szkolne pokolenie uczniów. Bardzo Księdzu Tomaszowi dziękujemy i życzymy obfitości Bożych łask w nowej parafii.

 

Dzisiaj:

25 Maja 2022
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Grzegorza VII
papieża
Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś