Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

31 PAŹDZIERNIKA
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30.

 

Poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych.

W tym dniu Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00. Po Mszy o 14.00 Procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

Wieczorem o godz. 17.00 młodzież poprowadzi na cmentarzu Różaniec za zmarłych.

Wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Dodatkowo w starym kościele o godz. 9.00 - Msza św. z procesją wokół kościoła i modlitwami za zmarłych.

 

Zachęcamy do zyskiwania odpustów, które w tych dniach ofiarować można za zmarłych. Powtarzamy to co roku, że ani kwiaty, ani znicze nic nie znaczą w oczach Bożych, jeśli naszym zmarłym nie podarujemy daru modlitwy.

 

Czwartek – z racji pierwszego czwartku – ministranci, schola i oaza zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca, po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

Sobota – z racji pierwszej soboty miesiąca po rannej Mszy świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Wieczorem o 17.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, oraz za prace przy kościele, szczególnie Panom, którzy wykosili trawę.

Dziękujemy Pani Agacie Pawliwiec i Panu Dawidowi Starzykiewiczowi z kwiaciarni „U Agaty” za podarowane do kościoła kwiaty.

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Zakopiańskiej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 6 listopada o godz. 9.00 bardzo prosimy mieszkańców ulicy Starzyny i Zielnej.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary do puszek na protezy dla Pawła.

Organizujemy kolejna pielgrzymkę – tym razem do Jędrzejowa, Kielc i na Św. Krzyż. Wyjazd będzie w sobotę 13 listopada. Aby się zapisać trzeba wpłacić 50 zł. i podać datę urodzenia (potrzebną do ubezpieczenia).

 

Dzisiaj:

25 Maja 2022
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Grzegorza VII
papieża
Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś