Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

14 LISTOPADA
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi o złożenie po Mszy św. ofiar do puszek, aby wspomóc najbardziej potrzebujących w naszej archidiecezji.

 

Wtorek – wspomnienie MB Ostrobramskiej.

Środa – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

Piątek – z racji III piątku miesiąca 15 minut przed Mszą wieczorną – czyli o 17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, oraz za zgrabienie liści przed kościołem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Malczewskiego z domów od 1 do 20 – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 20 listopada o godz. 9.00 bardzo prosimy mieszkańców ulicy Malczewskiego z numerów od 21 do końca.

Składka z przyszłej niedzieli, jako trzeciej miesiąca będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

Jak co roku, można będzie dokonać przeglądu technicznego gaśnic, obok starego kościoła w najbliższą środę od 8.00 do 16.00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Łanoszka, polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

2 Czerwca 2023
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Karola
Lwangi
i towarzyszy
męczenników
Do końca roku zostało 213 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś