5 GRUDNIA
2 NIEDZIELA ADWENTU

Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku w tym dniu zbierane są przed kościołami ofiary do puszek, na pomoc katolikom zza wschodniej granicy.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Długoterminowe produkty spożywcze czy artykuły chemii gospodarczej można składać w kościele koło chrzcielnicy. Z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej parafii.

Zgodnie z tradycją adwentową w dni powszednie zapraszamy na roraty.  Odprawiamy je na przemian: tj. w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o 18.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty o 7.00 rano. Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki.

W niedziele adwentowe o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego

Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze święte w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00.

Na godz. 18.00 w środę zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

Dziękujemy za wszelkie ofiary i prace na rzecz naszej parafii, oraz za posprzątanie kościoła Panu Bronisławowi Gaweł - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 11 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Korczaka i Kruczkowskiego.

18 Kwietnia 2024