26 GRUDNIA
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dziś także wspominamy pierwszego męczennika Św. Szczepana.

Poniedziałek – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty.

W tym dniu tradycyjnie błogosławi się wino.

Wtorek – Święto Świętych Młodzianków, chłopców zamordowanych z rozkazu Heroda w Betlejem.

Piątek – ostatni dzień mijającego roku.

Rano o 7.00 – Msza święta, za zmarłych w tym roku parafian. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę świętą rodziny tych zmarłych, którzy w tym roku mieli w naszym kościele pogrzeb.

Wieczorem o 17.30 nabożeństwo dziękczynne za wszelkie łaski minionego roku, a o 18.00 Msza święta dziękczynna.

Ze względu na uroczysty charakter tego dnia, abp Marek Jędraszewski udziela wszystkim dyspensy od piątkowego postu.

Sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. W związku z tym, że jest to święto obowiązkowe – msze święte będą jak w niedziele.

Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy za złożone ofiary za opłatki i świece z Caritasu.

Dziękujemy za wszelką pomoc przy przygotowaniu do Świąt – szczególnie Panom, którzy ubierali choinki, pewnej rodzinie, która jedną choinkę ofiarowała i kwiaciarni „Kwiaty u Agaty” za ofiarowane kwiaty – Gwiazdy Betlejemskie – Bóg zapłać.

Dziękujemy za złożone w czasie Pasterki ofiary na Fundusz Obrony Życia SOS i za złożone dziś ofiary na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zaraz po świętach rozpoczynamy Kolędę, czyli Wizytę Duszpasterską. Pełny plan jest wywieszony w Gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

Ks. Michał odwiedzi:

27 grudnia (poniedziałek) od 9.00 – ul. Zakopiańska (od 46a do 95), Graniczna (od 1 do końca), oraz ul. Skalna i Bolęcińska (nieparzyste od 37 do 29)

28 grudnia (wtorek) od 15.00 – ul. Korczaka i Karłowicza

29 grudnia (środa) od 15.00 – ul. Malczewskiego (od Modrzejewskiej do Korczaka) i Sobieskiego (parzyste od 20 do 4)

30 grudnia (czwartek) od 15.00 – ul. Jodłowa (od 10 do 3) i Łany

Ks. Proboszcz odwiedzi:

29 grudnia (środa) od 15.00 – ul. Bolęcińska (parzyste od 54 do 38)

30 grudnia (czwartek) od 15.00 – ul. Tenczyńska (od końca)

28 Marca 2024