20 LUTEGO

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy  Ściegiennego i Jodłowej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 26 lutego o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Klonowej, Łany i Szarotki.

W środę rozpoczynamy nowenny do MB, o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowenna i Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.

Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą przed Wielkim Postem. Kiedyś przez trzy niedziele przed Wielkim Postem odbywało się tzw. 40 godzinne nabożeństwo. Dziś ograniczamy je do jednej niedzieli. Zapraszamy zatem w przyszłą niedzielę do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja rozpocznie się po rannej Mszy świętej  i trwać będzie do Mszy wieczornej. Gorąco zapraszamy, aby w miarę możliwości wybrać się na popołudniowy spacer do kościoła i uczestniczyć w tej modlitwie. Kto nie może przyjść do kościoła drugi raz niech przyjdzie kilkanaście minut przed Mszą świętą lub zostanie na indywidualną modlitwę po Mszy świętej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakich czasach żyjemy i jak bardzo potrzeba nam modlitwy.

W soboty w Domu Parafialnym odbywają się spotkania Oazy Dzieci Bożych  do klasy 6 włącznie. Serdecznie zapraszamy!

Osoby, które chciałyby śpiewać w chórze parafialnym zapraszamy na spotkanie dziś po wieczornej Mszy Świętej.

Parafia organizuje kolonię letnią dla dzieci i młodzieży w Mrzeżynie w terminie od 9 do19 sierpnia. Możliwe jest wystawienia faktury, czy wykorzystanie bonu. Więcej informacji u ks. Michała.

W tym tygodniu będzie tłusty czwartek. Podobnie jak w latach ubiegłych włączymy się w akcję „Wyślij pączka do Afryki” prowadzoną przez misjonarzy. Polega to na tym, aby w tym dniu się nie objadać a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazać dla głodujących dzieci w Afryce. Ofiary można będzie złożyć w Środę Popielcową.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy, że od nowego roku zarówno Gość Niedzielny jak i Niedziela są po 8 zł.

Na stoliku prasowym jest też bezpłatna gazeta „Kronika Chrzanowska”.

28 Marca 2024