13 MARCA
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polskim Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Bieżący rok ojciec święty Franciszek ogłosił Rokiem Rodziny. Z tej okazji po niektórych, wybranych parafiach wędruje ikona Świętej Rodziny. Także naszej parafii przypadł zaszczyt jej peregrynacji. Ikona przybędzie do nas w niedzielę 27 marca. Szczegóły modlitw i nabożeństw omówimy w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary. W przyszłą niedzielę – jako trzecią miesiąca – składka będzie na nasze inwestycje parafialne. Jak już wiadomo trwa remont dachu na Domu Parafialnym. Na pokrycie dachu potrzeba 450 metrów kw. blachy, nie licząc robocizny. Łatwo można sobie policzyć jakie to będą koszty.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic:  Podlas i Rajskiej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 19 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota i Kamionka.

Już dziś informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 5 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. Plan podamy w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy, aby w czasie Wielkiego Postu sięgnąć po lekturę prasy katolickiej. Dziś obok Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest specjalny numer Gość Extra za 10 zł. poświęcony Ojcu Pio.

Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym.

29 Marca 2024