27 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza niedziela zwana jest |”Niedzielą Laetare” w związku z bliskością Świąt Wielkanocnych. Zamiast fioletowego, używamy różowego koloru szat liturgicznych.

Dziś nawiedzi naszą parafię IKONA Św. Rodziny. Powitanie przy bramie od strony parkingu o godz. 15.45. Szczegółowy plan nabożeństw jest w gablotach i na stronie internetowej. Szczególnie zapraszamy jutro na Różaniec o godz. 10.00 oraz na pożegnanie IKONY o 15.00.

W pierwszy piątek o 17.30 okazja do spowiedzi dla odprawiających pierwsze piątki. Po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

W pierwszą sobotę po Mszy rannej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej a po południu o 17.30 Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. To już zarazem przedświąteczne odwiedziny, prosimy zatem zgłosić także tych chorych, których trzeba wyspowiadać na Święta.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Fredry – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 2 kwietnia o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. W niedzielę – za tydzień – nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy świętej. Szczegółowy Plan wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Tradycyjnie można też obok chrzcielnicy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Do 1 kwietnia Biblioteka w Płazie zaprasza na Kiermasz Wiosenno - Wielkanocny. Kiermasz organizowany jest we współpracy z Powiatowym Domem Opieki Społecznej w Płazie. Na kiermaszu oprócz prac mieszkańców DPS-u, będzie można kupić rękodzieła lokalnych twórców. Kiermasz jest czynny w godzinach otwarcia biblioteki.

28 Marca 2024