5 CZERWCA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś kończy się Okres Wielkanocny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwami o dary Ducha Świętego.

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – odpust w Bolęcinie.

Środa – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

Codziennie przez cały tydzień po wieczornej Mszy świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele.

W przyszłą niedzielę – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie jak w roku ubiegłym, w tych samych miejscach będą też ołtarze. Już dziś prosimy, aby jak zwykle przygotować ołtarze – czyli:
I ołtarz - Rodzinę Kozubów,
II - Młodzież,
III - Rodzinę Ks. Andrzeja Mysiury i mieszkańców Płazy Górnej,
IV - mieszkańców Płazy Dolnej. Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Mediugorie w dniach 10 - 16 lipca. Program i zapisy u ks. Michała. Serdecznie zapraszamy!

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń i za pracę przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Gałczyńskiego.

O posprzątanie kościoła w sobotę 11 czerwca bardzo prosimy mieszkańców ul. Granicznej - numery parzyste i ul. Skalnej.

Jak co roku, można będzie w czwartek od 8.00 do 16.00 - przy starym kościele zalegalizować wszelkiego rodzaju gaśnice.

28 Marca 2024