21 SIERPNIA

Poniedziałek – wspomnienie NMP – Królowej.

Środa – Święto Św. Bartłomieja, apostoła

W środę – jak zwykle – Nowenna do Matki Bożej po Mszy świętej wieczornej.

Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Msze święte o 7.00 i 18.00 w starym kościele.

W czasie Mszy odnowienie Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Sobota – wspomnienie Św. Moniki

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Augustyna, a zarazem nasz tzw. Mały Odpust ku czci MB Pocieszycielki Strapionych. Po Mszach św. krótka modlitwa w kaplicy, przed obrazem Matki Bożej.

Msze święte w tym tygodniu będą od poniedziałku do soboty rano w starym kościele, a w sobotę wieczorem i w niedzielę w nowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary, szczególnie za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3 niedzieli miesiąca – Bóg zapłać!

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ulic: Okólnej, Cisowej i Żniwnej.

Jak co roku, firma Green Office Ecologic, w porozumieniu z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadza akcję zbiórki elektroodpadów, z której dochód jest przeznaczony na pomoc w krajach misyjnych.

Zbierane są wszelkiego rodzaju zużyte sprzęty AGD, RTV i komputerowe i elektroniczne. Można je składać na parkingu przy kościele między kontenerem PCK, a Paczkomatem - do dnia 25 sierpnia. Ulotki informacyjne są na stoliku z gazetami.

20 Kwietnia 2024