Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

2 PAŹDZIERNIKA
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

Środa – wspomnienie Św. Faustyny

Dziś poświęciliśmy dwa nowe obrazy: Pana Jezusa Miłosiernego i Siostry Faustyny. Ufundowane zostały jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za otrzymywane łaski. Bardzo gorąco dziękujemy Ofiarodawcom.

Z okazji wspomnienia Św. Faustyny Gość Niedzielny wydał dodatek poświęcony tej świętej.

Ten Gość Niedzielny Extra – jest w cenie 12 zł.

Piątek – wspomnienie MB Różańcowej, a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Litania do Serca Pana Jezusa rano po Mszy św., a wieczorem po Różańcu. Okazja do spowiedzi od 17.00.

Parafia organizuje pielgrzymkę w sobotę 15 X do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Sanktuarium MB Tuchowskiej i Katedry w Tarnowie. Koszt 75 zł, w tym ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach podajemy adres i numer pesel. Zapraszamy!

W środę o godz. 19.00 w salce przy poczcie nauka gry na gitarze dla dzieci i młodzieży. Spotkania będą co 2 tygodnie. Więcej informacji u ks. Michała.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Górzystej i Nadbrzeżnej.

O posprzątanie kościoła w dniu 8 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian mieszkających na ulicy: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Biblioteka w Płazie zaprasza 8 października o godz. 15.00 na Święto Miodu. W czasie spotkania będzie można porozmawiać z pszczelarzami, zakupić miody i inne produkty pszczele, a także wyroby rękodzielnicze. Święcie towarzyszyła będzie wystawa twórczości pana Stefana Lemy.

 

Dzisiaj:

2 Grudnia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Rafała
Chylińskiego
prezbitera
Do końca roku zostało 30 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś