Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

9 PAŹDZIERNIKA
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Sobota – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Nabożeństwa Różańcowe są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny, już XXII Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli żywy pomnik Jana Pawła II, dzięki którym fundowane są stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

Ofiary można będzie składać po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła.

Przyszła niedziela jest też III niedzielą miesiąca – a zatem składka zbierana w czasie Mszy świętych będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę! Wyjazd o 7.30 spod nowego kościoła, Msza św. będzie w Tuchowie.

W środę o 17.20 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę różańcową.

W czwartek zapraszamy na Różaniec klasę 4a, a w piątek klasę 7.

Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci naszych zmarłych. Można już składać ofiary na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy składaniu ofiar pamiętać o znacznych zmianach cen w stosunku do roku ubiegłego.

Przypominamy też o konieczności przedłużania opłaty za miejsce na cmentarzu. Opłata wpłacona przy wydzierżawieniu miejsca pod grób ważna jest przez 20 lat i po tym czasie trzeba ją przedłużyć na kolejne 20 lat (wysokość opłaty na razie jeszcze nie wzrosła). W przypadku niedokonania tego obowiązku grób może zostać wykorzystany do pochowania innej osoby.

MIVA Polska dziękuje za złożone ofiary przy poświęceniu pojazdów mechanicznych z okazji Św. Krzysztofa. Podziękowanie wywieszone jest w gablocie na zewnątrz kościoła.

Parafia organizuje pielgrzymkę w sobotę 15 X do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Sanktuarium MB Tuchowskiej i Katedry w Tarnowie. Koszt 75 zł, w tym ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach podajemy adres i numer pesel. Zapraszamy!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Pocztowej i Wiosny Ludów.

O posprzątanie kościoła w dniu 15 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian mieszkających na ulicy: Kościuszkowców i Czwartaków.

 

Dzisiaj:

2 Grudnia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Rafała
Chylińskiego
prezbitera
Do końca roku zostało 30 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś