Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

16 PAŹDZIERNIKA
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy dziś Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli żywy pomnik Jana Pawła II, dzięki którym fundowane są stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

Ofiary można składać po Mszy świętej do puszek przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary na nasze inwestycje parafialne z racji 3. niedzieli miesiąca – Bóg zapłać!

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

Wtorek – wspomnienie Św. Łukasza, ewangelisty

Piątek – III piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie rano po Mszy św., ze względu na Różaniec wieczorem.

Czwartek – Uroczystość Św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji

Sobota – Uroczystość Św. Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Nabożeństwa Różańcowe są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W poniedziałek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z klasy 4b, we wtorek z klasy 5, w środę z klasy 6, a w piątek z klasy 8a.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlić się będziemy przez cały tydzień za misje - w czasie nabożeństwa różańcowego,  a składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczone na cele misyjne.

Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci naszych zmarłych. Można już składać ofiary na wypominki. Przypominamy też o konieczności przedłużania opłaty za miejsce na cmentarzu. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek, piątek i w sobotę.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kościuszkowców i Czwartaków – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 22 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian mieszkających na ulicy: Role i Harcerskiej.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Ciupek z ul. Malczewskiego. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

4 Października 2023
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Franciszka
z Asyżu
Do końca roku zostało 89 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś