Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

12 LUTEGO
6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu:

Wtorek – święto Świętych Cyryla i Metodego. Jak każdego 14-tego dnia miesiąca na Mszy wieczornej modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

Środa – wieczorem Nowenna do Matki Bożej

Czwartek – to tzw. „Tłusty Czwartek” – jak co roku chcemy w tym dniu przyłączyć się do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Akcja polega na tym, że w Tłusty Czwartek ograniczamy ilość pączków i innego jedzenia, a zwłaszcza alkoholu, by się nie przejadać, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazujemy dla głodujących dzieci w Afryce. Będą one zbierane w Środę Popielcową i przekazane OO. Kapucynom, którzy kierują tą akcją.

Piątek – to III piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie po wieczornej Mszy świętej.

Przyszła niedziela jest III niedzielą miesiąca. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą przed Wielkim Postem. Kiedyś przez trzy niedziele przed Wielkim Postem odbywało się tzw. 40 godzinne nabożeństwo. Dziś ograniczamy je do jednej niedzieli. Zapraszamy zatem w przyszłą niedzielę do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja rozpocznie się po rannej Mszy świętej  i trwać będzie do Mszy wieczornej. Gorąco zapraszamy, aby w miarę możliwości wybrać się na popołudniowy spacer do kościoła i uczestniczyć w tej modlitwie. Kto nie może przyjść do kościoła drugi raz niech przyjdzie kilkanaście minut przed Mszą świętą lub zostanie na indywidualną modlitwę po Mszy świętej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakich czasach żyjemy i jak bardzo potrzeba nam modlitwy.

Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej parafii oraz za sprzątanie kościoła.

Sprzątali mieszkańcy ulicy Ściegiennego i Jodłowej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 18 lutego o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Klonowej, Łany i Szarotki.

Nie będą w tym tygodniu załatwiane sprawy związane z opłatami za groby na naszym cmentarzu. Zainteresowanych opłatą zapraszamy do kancelarii po 21 lutego.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Sokółki, Świętej Lipki, Różanego Stoku, Gietrzwałdu i Augustowa w terminie 1-2 maja.

Parafia organizuje też kolonię dla dzieci w Mrzeżynie w terminie 23 - 28 lipca. Zapraszamy! Więcej informacji u ks. Michała.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Zofia Barwinek z ul. Asnyka i + Stanisław Jan Kośmider z DPS-u.

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś