Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

19 LUTEGO
7 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje w związku z 3-cią niedzielą miesiąca. Dziękujemy też za złożone w niedziele ofiary do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi. Przesłaliśmy do Caritasu prawie 3 tys. złotych – za wszelką dobroć Bóg zapłać!

Dziś, w ramach przygotowania do Wielkiego Postu, modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja rozpoczyna się po każdej Mszy świętej i trwa do rozpoczęcia kolejnej Mszy, aż do Mszy wieczornej. Gorąco zapraszamy, aby w miarę możliwości wybrać się na popołudniowy spacer do kościoła i uczestniczyć w tej modlitwie. Kto nie może przyjść do kościoła drugi raz, niech zostanie po Mszy świętej na chwilę indywidualnej modlitwy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakich czasach żyjemy i jak bardzo potrzeba nam modlitwy.

W tym tygodniu:

Środa Popielcowa. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.00 i 18.00. Nowenna do MB o 17.30.

Wszyscy,  którzy w „tłusty czwartek” przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” mogą w tym dniu złożyć ofiarę na tacę.

Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

W Przyszłą niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o 6.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Klonowej, Łany i Szarotki oraz za złożone ofiary na środki czystości mieszkańcom ul. Ściegiennego 4 i Szarotki 11.

Dziękujemy też Panom, którzy montowali Stacje Drogi Krzyżowej na zewnątrz kościoła.

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 25 lutego o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Barskiej, Słowiańskiej i Makowej.

Zapraszamy dorosłych, którzy chcieliby zagrać w Misterium Pasyjnym. Spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 20.00 w salce obok poczty.

Dyrekcja SP w Płazie informuje o Dniu Otwartym Szkoły w dniu 9 marca oraz o zapisach na nowy rok. Informacje w gablocie na zewnątrz kościoła.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Paweł Kosowski z ul. Bolęcińskiej.

Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś