Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

26 LUTEGO
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękujemy za przyłączenie się do Akcji „Wyślij Pączka do Afryki” i złożone w Środę Popielcową, związane z tym ofiary. Przesłaliśmy OO. Kapucynom 2345 złotych. Prowadzą oni działalność misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot – za wszelką dobroć Bóg zapłać!

W tym tygodniu:

W Środę - Nowenna do MB o 17.30.

I Piątek – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W czasie Drogi Krzyżowej okazja do spowiedzi. Po Mszy św. Litania.

I Sobota – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny o 17.30.

W Przyszłą I niedzielę miesiąca – Godzinki o Męce Pańskiej o 6.30. Po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa i spotkanie z Różami. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji trwać będzie przed kościołami ogólnopolska akcja zbierania ofiar do puszek jako wsparcie dzieła misyjnego w ramach jałmużny wielkopostnej. Zachęcamy, aby w czasie Wielkiego Postu praktykować „trzy filary” zbliżania się do Boga i przygotowania do Wielkanocy – jakimi są: modlitwa, post i jałmużna.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Barskiej, Słowiańskiej i Makowej.

Gorąco dziękujemy Panom, którzy w tym tygodniu pracowali przy kościele, zwłaszcza za przeprowadzenie kabla do oświetlenia Drogi Krzyżowej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 4 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podlas i Rajskiej.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii tradycyjnie od 5 Niedzieli Wielkiego Postu – czyli od 26 marca.

W piątek o 20.00 próba do Misterium Męki Pańskiej na sali teatralnej przy poczcie. Jest jeszcze kilka wolnych ról do obsadzenia. Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Władysława Mucha z ul. Lipowieckiej.

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś