Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

12 MARCA
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

W tym tygodniu:

W Środę - Nowenna do MB o 17.30.

Bardzo szybko zbliżają się święta. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach, zwłaszcza tych którzy jeszcze nie byli:

Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę o 6.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o 16.00.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.

Z racji 3. Piątku po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, jednakże ze względu na niedzielę zostaje ona liturgicznie przeniesiona na poniedziałek 20 marca.

W zakrystii są już baranki wielkanocne z Caritasu. Dochód z baranków jest przeznaczony na finansowanie dzieł prowadzonych przez Caritas.

Dziękujemy za składane ofiary i za wpłacane na konto bankowe. W przyszłą, 3. Niedzielę miesiąca składka będzie na nasze parafialne inwestycje. Ostatnio powiesiliśmy stacje Drogi krzyżowej na zewnątrz kościoła. Obecnie trwa renowacja muru przy starym kościele.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Siemota i Kamionka. Dziękujemy też za składane ofiary na środki czystości przez tych, którzy nie mogą przyjść do sprzątania – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 18 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry.

Przypominamy, że w związku z chorobą Ks. Proboszcza z Pogorzyc, odprawiamy też w piątki i w niedziele Msze święte w Pogorzycach. W związku z tym ksiądz, który tam jedzie jest w naszym kościele tylko przez chwilę – prosimy zatem, aby ze spowiedzi korzystać raczej w inne dni tygodnia.

W tym tygodniu odeszły z naszej parafii do wieczności: + Krystyna Knapik z ul. Lipowieckiej i + Joanna Cholewa z ul. Bolęcińskiej.

Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś