Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

26 MARCA
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne.

Pełny program jest wywieszony w gablotach.

Bardzo prosimy o liczny udział – nie tylko w niedzielę, ale też w tygodniu. Szczególnie prosimy o skorzystanie ze spowiedzi we wtorek. Spowiadamy od 9.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Uczniowie SP spowiadają się w ramach swoich spotkań.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w plenerowej Drodze Krzyżowej ulicami Płazy. Rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy świętej w kościele i przejdziemy ulicami: Fredry, Korczaka, Gałczyńskiego, Bolęcińską i Wiosny Ludów do starego kościoła.

Sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Rano po Mszy św. Modlitwy do Matki Bożej, a wieczorem o 17.30 - Różaniec w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Róże.

Odwiedziny chorych jak zwykle w sobotę od godz. 9.00. W związku ze świętami prosimy, aby zgłosić też tych chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, a potrzebują wyspowiadać się na święta.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy będzie poświęcenie palm i czytać będziemy opis Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm przed kościołem i procesja do kościoła o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa.

W zakrystii są jeszcze baranki wielkanocne z Caritasu. Dochód z baranków jest przeznaczony na finansowanie dzieł prowadzonych przez Caritas.

Na stoliku prasowym jest specjalny numer Gość Extra, poświęcony wydarzeniom paschalnym w cenie 14 zł.

Dziękujemy za składane ofiary. Dziękujemy też Panom, którzy pracowali przy kościele i plebanii. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła parafianom z ulic Podgórze i Batalionów Chłopskich – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 1 kwietnia o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Racławickiej i Jana Pawła II.

W naszej parafii powstała grupa teatralna, która zadebiutuje przedstawieniem misterium pasyjnego. Zapraszamy do Sali Teatralnej w sobotę 1 kwietnia po Mszy św. wieczornej, oraz w Niedzielę Palmową po Mszy o 11.00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności mieszkaniec naszej parafii + Aleksander Kopacz z ul. Starzyny. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś