9 KWIETNIA
WIELKANOC

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. W związku z jej uroczystym charakterem nie ma w piątek postu od pokarmów mięsnych.

Już w Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać codziennie przez całą Oktawę po wieczornej Mszy świętej.

Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy czytamy List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a składka ze wszystkich Mszy będzie przeznaczona na ten Uniwersytet.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelką pomoc przy przygotowaniu i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii, za piękne przygotowanie dekoracji, obrzędów, śpiewów i asysty oraz Ciemnicy i Bożego Grobu. Szczególne podziękowanie kierujemy do naszego Chóru, który coraz piękniej chwali Pana Boga swoim śpiewem. Dziękujemy za podjętą w Wielką Sobotę posługę sprzątania naszej świątyni. Niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. „Bóg zapłać!”

W następną sobotę, czyli 15 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców całej ulicy Sobieskiego – wszystkie numery oprócz bloków.

Przyszła Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Po każdej Mszy będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

23 Kwietnia 2024
Uroczystość