Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

7 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Trwa miesiąc maj. Codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu o 17.30, a w niedzielę i święta o 16.30. W tym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyło zaledwie kilkadziesiąt osób. Czyżby nam już nie była potrzebna opieka Matki Bożej?

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski i naszej archidiecezji.

Środa – Nowenna do MB w ramach nabożeństwa majowego.

Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy. Dla uczczenia Matki Bożej Fatimskiej (szczególnej Patronki Ks. Proboszcza) umieściliśmy Jej figurę razem z dziećmi z Fatimy obok kościoła.

 

Dziękujemy za składane ofiary i prace na rzecz parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 13 maja zapraszamy mieszkańców ulicy Bolęcińskiej numery nieparzyste od 21 do 37 oraz numery parzyste od 36 do 54, a także z ul. Boya-Żeleńskiego.

Osoby zainteresowane wyjazdem w lipcu na Litwę, Łotwę i Estonię proszone są o wpłatę zaliczki w najbliższym czasie. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy.

Parafia organizuje kolonię końcem lipca nad morzem. Prosimy o potwierdzenie wyjazdu. Zostało jeszcze parę wolnych miejsc.

Dziś strażacy z naszej OSP zbierają ofiary do puszek na wsparcie swej działalności. Wszyscy wiemy jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem nam wszystkim bardzo potrzebna działalność. Wielu kojarzy strażaków z gaszeniem pożaru. Owszem – to też. Ale dziś działanie strażaków to przede wszystkim ochrona życia, zdrowia i mienia. To walka ze skutkami klęsk żywiołowych, wypadków drogowych i wiele innych. Nikt z nas nie wie kiedy będzie musiał skorzystać z ich pomocy. Dlatego przez złożony datek okażmy im naszą wdzięczność.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś