Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

28 MAJA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

Środa – Święto Nawiedzenia NMP

W tym dniu kończymy odprawianie Nabożeństw Majowych.

Czwartek – Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Od czwartku, przez cały miesiąc czerwiec, będziemy po wieczornej Mszy świętej odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czerwcowe niedziele o 6.30 - śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

Piątek – jak zawsze w pierwszy piątek, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem oddania po Mszach świętych. Okazja do  spowiedzi od godz. 17.30.

I sobota – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Różaniec w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Róże Różańcowe o 17.30.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami po Mszy o 7.00.

Msza za zmarłych wypominanych w naszym kościele w wypominkach rocznych będzie o godz. 17.00.

Pielgrzymka dla dzieci komunijnych z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej w środę. Wyjazd z parkingu przy nowym kościele o godz. 07.00.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Przypominamy, że numer konta jest na stronie internetowej parafii. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Gałczyńskiego. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 3 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Granicznej – numery parzyste, oraz mieszkańców ulicy Skalnej i Alpejskiej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na piknik Rodzinny przy kościele w dniu 3 czerwca (w sobotę) od 14.00 do 19.00. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla dzieci. Impreza jest bezalkoholowa.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś