Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

4 CZERWCA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W tym tygodniu:

W poniedziałek, wtorek i środę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z różańcem za parafię przed Najświętszym Sakramentem.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Procesja będzie jak zwykle po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie jak w roku ubiegłym, w tych samych miejscach będą też ołtarze.

Bardzo prosimy, aby jak zwykle przygotować ołtarze – czyli pierwszy ołtarz Rodzinę Kozubów, II - DPS, III - Rodzinę Ks. Andrzeja Mysiury i mieszkańców Płazy Górnej, IV - mieszkańców Płazy Dolnej.

Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkich zaś o modlitewny udział w tym nabożeństwie. Jak co roku prosimy też o przygotowanie jej uroczystej oprawy – a więc baldachim, chorągwie i feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w pierwszokomunijnych strojach.

Prosimy też o udział w Oktawie. Od piątku do przyszłego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 dzieci z klasy 4-tej będą obchodzić pierwszą rocznicę Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci będzie w środę o godz. 17.00. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy też inne osoby, aby w Uroczystość Bożego Ciała móc przyjąć Jezusa do swego serca.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękujemy też za prace przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Granicznej z numerów parzystych. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 10 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Granicznej – numery nieparzyste, oraz mieszkańców ulic: Asnyka, Rydla i Reja.

Osoby, które nie wpłaciły zaliczki na Pielgrzymkę na Litwę proszone są o wpłatę w najbliższym czasie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś