Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

11 CZERWCA
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy: Rodzinie Kozubów, DPS-owi, mieszkańcom ul. Zakopiańskiej z Bolęcina i mieszkańcom Płazy Dolnej – Bóg zapłać!

Oktawa trwa nadal, a zatem prosimy o liczny udział. Procesja, z Litanią do Serca Pana Jezusa, codziennie po wieczornej Mszy świętej aż do czwartku. W czwartek po procesji, na zakończenie Oktawy, tradycyjne błogosławieństwo wianków.

W czasie Mszy św. wieczornej będziemy się szczególnie modlić w intencji służby liturgicznej, scholi, chóru i osób pomagających w parafii oraz ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie ze służbą liturgiczną i ich rodzinami przy ognisku.

 

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy.

Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala. Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także 3-ci piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i recytowana Litania z Aktem Oddania. Rano – tylko Litania recytowana i Akt Oddania.

Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Przyszła niedziela jest 3-cią miesiąca. Składka będzie jak zwykle na nasze parafialne inwestycje.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękujemy też za prace przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Granicznej z numerów nieparzystych. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 17 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej – numery parzyste od 64 do 94 i numery nieparzyste od 63 do 73.

W sobotę wyjazd grup parafialnych na Leskowiec z parkingu przy nowym kościele o godz. 08.00 rano.

Jak co roku, można będzie w środę od 8.00 do 16.00 - przy starym kościele zalegalizować wszelkiego rodzaju gaśnice.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Jucha z ul. Granicznej, + Stanisław Zemła z ul. Łany, + Andrzej Sułkowski z ul. Kościuszkowców i + Łucja Sobków z DPS-u. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś