Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

25 CZERWCA
12 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy

Środa – wspomnienie Św. Ireneusza. Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek – Uroczystość Św. Apostołów, Piotra i Pawła

Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej modlitwy do Matki Bożej.

Wieczorem w nowym kościele Różaniec w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Róże Różańcowe o godz. 17.30.

Msze święte w tym tygodniu, do soboty rano włącznie, będziemy odprawiać w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedzielę w nowym.

Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła – tym razem w sobotę 8 lipca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej – numery parzyste od 28 do 48, numery nieparzyste od 13 do 35 i mieszkańców ul. Jaskółczej.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy i czwartki od 16.30 do 17.30 oraz soboty od 7.45 do 8.15. W sprawach cmentarnych oraz ślubnych należy się wcześniej umówić telefonicznie.

W czasie ferii zimowych organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszelkie informacje są w gablocie. Organizujemy ją, ponieważ wielu parafian pytało o taki wyjazd. Warto się odpowiednio wcześniej zapisać, bo miejsc jest już tylko 30.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: Władysława Mostowik i Józef Głownia z ul. Malczewskiego. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im, wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś