Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

2 LIPCA
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Św. Tomasza Apostoła

Wtorek – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie

Środa – Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Oddania.

Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli.

Msze święte w tym tygodniu, do soboty rano włącznie, będziemy odprawiać w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedzielę w nowym.

Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń oraz za prace przy kościele. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła – w sobotę 8 lipca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej – numery parzyste od 28 do 48, numery nieparzyste od 13 do 35 i mieszkańców ul. Jaskółczej.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy i czwartki od 16.30 do 17.30 oraz soboty od 7.45 do 8.15. W sprawach cmentarnych oraz ślubnych należy się wcześniej umówić telefonicznie.

W czasie ferii zimowych organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszelkie informacje są w gablocie. Warto się odpowiednio wcześniej zapisać, bo miejsc jest już tylko 30.

Wyjazd na pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i Estonię w tą niedzielę o 23.45 z parkingu przy nowym kościele.

Spotkanie organizacyjne z rodzicami, dzieci jadących na kolonię, w przyszłą niedzielę w Sali pod kościołem po Mszy św. o godz. 17.00.

W sobotę 8 lipca zapraszamy na Piknik Charytatywny „Razem dla Marcina” za kościołem od 14.00 do 20.00. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji - szczegóły na plakatach. Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka do puszek na leczenie Marcina Nizioła – mieszkańca naszej parafii. Bardzo prosimy, o wsparcie. Impreza jest bezalkoholowa!

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś