Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

20 SIERPNIA
20 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża

Wtorek – wspomnienie NMP Królowej

Środa – Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek – Święto Św. Bartłomieja Apostoła

Sobota – Uroczystość MB Częstochowskiej.

 

Msze święte w starym kościele, będą w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano.

 

W Przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Moniki, a w poniedziałek Św. Augustyna. W związku z tym obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę tzw. mały odpust związany z MB Pocieszenia. Po Mszach św. będzie krótka modlitwa w kaplicy, przed obrazem Matki Bożej.

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. Niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe. Dziękujemy za podarowane do kościoła kwiaty oraz za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Wierzbowej, Jaworowej, Koszykarskiej i Krętej i za złożone ofiary zamiast sprzątania.

Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

 

Przypominamy o akcji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z odzysku surowców wtórnych przeznaczany jest na wspieranie Polskich Misjonarzy. Zużyty sprzęt można wystawiać od jutra do czwartku do godz. 15.00, na parkingu przy kościele, między paczkomatem a kontenerem PCK.

W minionym tygodniu do wieczności odeszły: + Maria Zygmunt z ul. Bogusławskiego, + Władysława Tarasek z Jana Pawła II i + Anna Sułkowska z ul. Kościuszkowców. Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś