Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

3 WRZEŚNIA
22 NIEDZIELA ZWYKŁA


W tym tygodniu:

Poniedziałek (4 września) w nowym kościele o godz. 8.00 będzie Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i rodziców, a także nauczycieli.

Natomiast w starym kościele o godz. 10.00 będzie Msza święta za + Franciszka Warzechę, żołnierza z Płazy, który zginął od Niemców 4 września 1939 roku. Będziemy też modlić się o łaskę wiecznego zbawienia dla wszystkich ofiar tej wojny. Po Mszy św. będzie złożenie kwiatów na pomniku poległego żołnierza. Krakowski IPN ufundował pomnik na naszym cmentarzu na grobie poległego i wyznaczył nam termin tej uroczystości. Jest on może dla wielu niewygodny, ale kto może to zapraszamy do modlitwy.

 

Środa – Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Piątek – Święto Narodzenia NMP.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

Zapraszamy dzieci i młodzież do nauki gry na gitarze w środy. Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę wyjątkowo o 20.00 w salce przy poczcie.

Zapraszamy dzieci od klasy 6 włącznie i młodzież na spotkanie oazowe organizacyjne w najbliższy piątek na godz.19.00 do salki przy poczcie.

Dziękujemy za składane ofiary oraz za prace przy kościele. Szczególnie dziękujemy za podarowane do kościoła kwiaty. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 9 września o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś