Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

10 WRZEŚNIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA


Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

W związku z tym Ks. Arcybiskup prosi o złożenie ofiar do puszek na działalność duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji. W związku z odpustem w przyszłą niedzielę, ofiary zbierać będziemy po Mszach świętych w niedzielę 24 września.

W tym tygodniu:

Środa – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma. Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – patronalne święto naszej Parafii. Zewnętrzną uroczystość odpustową przenosimy na najbliższą niedzielę. Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji jak w latach ubiegłych oraz o liczny udział.

Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Z racji trzeciego piątku, po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana – biskupa.

Przyszła niedziela jest trzecia niedziela miesiąca – składka będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Rozpoczęliśmy już prace przy modernizacji instalacji gazowej, aby założyć w kościele nowe nagrzewnice do ogrzewania.

Zbiórka dla ministrantów i lektorów przed odpustem, będzie w czwartek o 16.30 w kościele.
Nauka gry na gitarze w środy o godz. 19.00 - w salce przy Poczcie.

Spotkania Oazy w salce przy poczcie w każdy piątek o godz. 19.00.

Zapraszamy do posługi ministranta chłopców od klasy 4, a do scholi dziewczynki od klasy 3 włącznie. Zainteresowani zgłaszają się do Ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za składane ofiary oraz za prace przy kościele. Szczególnie dziękujemy Panom, którzy pomogli przy porządkowaniu podziemi kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła jednemu tylko mieszkańcowi ulicy Górzystej.

Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 16 września o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Zachęcamy wszystkich do głosowania na chrzanowski budżet obywatelski, dotyczący inwestycji w Płazie. Jeśli głosów będzie za mało, to przeznaczone na to środki zostaną wykorzystane nie u nas, tylko gdzie indziej. Głosować można internetowo lub w bibliotece, gdzie Panie pomogą wypełnić i wysłać ankietę.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś