Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

15 PAŹDZIERNIKA
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji 3. Niedzieli miesiąca oraz za wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Przeżywamy dziś w Polskim Kościele Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. U nas można ofiarę złożyć po Mszy świętej.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

Wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

Środa – Święto Świętego Łukasza, ewangelisty – Patrona Pana Organisty. Z tej okazji składamy Mu najserdeczniejsze życzenia imieninowe. Niech MB wyprasza Mu potrzebne łaski, a dobry Bóg niech Go hojnie tymi łaskami obdarza.

W tym dniu Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Piątek – Uroczystość Świętego Jana Kantego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Św. Jana Pawła II.

W tym dniu rozpoczyna się też Tydzień Misyjny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Odprawiamy je przez cały październik: w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu o 17.30.

Można już składać ofiary na wypominki. Przypominamy i wyjaśniamy, że wypominki mogą być albo całoroczne, albo jednorazowe.  Całoroczne są czytane w każdą niedzielę przez cały rok, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiana jest za nich Msza święta. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak przy zamawianiu intencji mszalnych, przy wypominkach rocznych uwzględnić inflację. Wypominki jednorazowe czytane są tylko jeden raz i przy tej okazji składamy dowolną ofiarę.

Już dziś zapraszamy do naszego kościoła na Wieczór Uwielbienia w niedzielę 29 października po wieczornej Mszy świętej. Będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem i dziękować Jezusowi za Jego wśród nas obecność. Po tym uwielbieniu będzie koncert znanego zespołu „niemaGOtu”. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na koncert.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Starzyny i Zielnej.

O posprzątanie kościoła w dniu 21 października o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulicy Malczewskiego, numery od 1 do 20.

Do wieczności z naszej Parafii odeszli: + Krystyna Kumala z ul. Podlas, Stanisław Kozub z ul. Karłowicza, + Karolina Zemła z ul. Łany i + Franciszek Paw z Długosza. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

3 Grudnia 2023
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Franciszka
Ksawerego
prezbitera
Do końca roku zostało 29 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś