Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

22 PAŹDZIERNIKA
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Uroczystość Św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się też Tydzień Misyjny.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji Dnia Papieskiego.

W tym tygodniu:

Sobota – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Odprawiamy je przez cały październik: w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu o 17.30 – został już tylko jeden tydzień, a wielu jeszcze nie było ani raz.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy i wyjaśniamy, że wypominki mogą być albo całoroczne, albo jednorazowe.  Całoroczne są czytane w każdą niedzielę przez cały rok, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiana jest za nich Msza święta. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak przy zamawianiu intencji mszalnych, przy wypominkach rocznych uwzględnić inflację. Wypominki jednorazowe czytane są tylko jeden raz i przy tej okazji składamy dowolną ofiarę.

W związku z porządkowaniem grobów naszych bliskich w tych najbliższych dniach, bardzo prosimy, aby śmieci nie wyrzucać byle gdzie, tylko do śmietnika. Bardzo dużo grobów na naszym cmentarzu jest nieopłaconych! Na wielu cmentarzach pojawiają się w tych dniach na grobach kartki z wezwaniem do zapłaty. Nie chcemy tego robić, żeby nie było wstydu. Ale bardzo prosimy, by te sprawy uregulować. Są tacy, co mówią, że o tym nie wiedzieli. Tyle już razy ten temat był poruszany i przypominaliśmy, że po 20 latach trzeba miejsce na cmentarzu opłacić na kolejne 20 lat. Groby nieopłacone – zgodnie z prawem cmentarnym - mogą być zlikwidowane i przeznaczone do pochowania innych osób. Administracja cmentarza nie ma obowiązku o tym informować! Bardzo łatwo można każdy grób sprawdzić na stronie internetowej.

Chór zaprasza chętnych, którzy chcieliby dołączyć do zespołu. Próby odbywają się w środy o 19.00 w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do naszego kościoła na Wieczór Uwielbienia w niedzielę 29 października po wieczornej Mszy świętej. Będziemy śpiewać i modlić się przed Najświętszym Sakramentem aby podziękować Jezusowi za Jego wśród nas obecność. Po tym uwielbieniu będzie koncert znanego zespołu „niemaGOtu”. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na koncert.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z pierwszej części ul. Malczewskiego.

O posprzątanie kościoła w dniu 28 października o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z drugiej części ulicy Malczewskiego, numery od 21 do końca.

Do wieczności z naszej Parafii odeszła: + Stefania Domagała z ul. Górzystej. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

21 Czerwca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alojzego
Gonzagi
zakonnika
Do końca roku zostało 194 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś