Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

24 GRUDNIA
4 NIEDZIELA ADWENTU

Dziś - Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą tylko przed południem, a Pasterka jak zwykle o Północy.

Wcześniej jednak zasiądziemy do Wigilijnego Stołu. Jesteśmy wszyscy ludźmi wierzącymi (bo inaczej by nas tu nie było), więc nie trzeba chyba specjalnie zachęcać do religijnego przeżycia Wigilijnej Wieczerzy i zachowania naszych pięknych polskich tradycji.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia

Wtorek – Święto Świętego Szczepana.

W tym dniu jak co roku, przeznaczamy składkę na wsparcie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie czytany List Rektora.

Wieczorem po Mszy świętej będzie kolejny Wieczór Uwielbienia. W związku z okresem Bożego Narodzenia będzie on mieć charakter kolędowy, będziemy też polecać Jezusowi Eucharystycznemu wszystkie małżeństwa. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, zwłaszcza małżonków.

Środa – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty

Czwartek – Święto Św. Młodzianków, męczenników zamordowanych w Betlejem z rozkazu króla Heroda.

Przyszła Niedziela – Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. To ostatni dzień kalendarzowego roku. W związku z tym tradycyjnie o godz. 7.00 odprawimy Mszę świętą za wszystkich zmarłych w minionym roku Parafian. Zapraszamy na nią wszystkich bliskich, tych zmarłych osób.

Natomiast o godz. 11.00 odprawimy Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną za miniony rok.

Wieczorem o 16.30 Uroczyste Nieszpory, a po nich Msza święta dziękczynna, za wszelkie łaski, otrzymane w tym roku od Pana Boga. Będzie to już Msza święta z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która obchodzona jest zawsze 1 stycznia.

Dziękujemy za prace dla Parafii. Tym razem za pomoc przy remoncie ławek w sali teatralnej, za podarowanie choinki, a przede wszystkim za udekorowanie kościoła na święta. Dziękujemy też posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Łokietka i Kazimierza Wielkiego.

Za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 30 grudnia o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulicy Czarnieckiego i Żółkiewskiego.

Świąteczny Gość Niedzielny jest podwójny i zawiera płytkę z audiobookiem książki o Bożym Narodzeniu – cena 15 zł. Natomiast świąteczny numer Niedzieli z kalendarzem jest po 12 zł.

Zaraz po Świętach rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w czasie kolędy czynna będzie tylko rano od środy do soboty.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś