Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

31 GRUDNIA
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś - ostatni dzień kalendarzowego roku.

Wieczorem o 16.30 Uroczyste Nieszpory, a po nich Msza święta z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która obchodzona jest zawsze 1 stycznia.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Wtorek – wspomnienie Świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

Środa – jak zwykle o 17.30 Różaniec za Parafię i Nowenna do Matki Bożej

Piątek – to pierwszy piątek miesiąca. Po porannej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Wieczorna Msza będzie już z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte będą jak w niedziele a na każdej Mszy pobłogosławimy kredę i kadzidło.

Przyszła Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli po Mszy o 7.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Czarnieckiego i Żółkiewskiego – Bóg zapłać!

Zapraszamy na Jasełka do Domu Parafialnego w dniu 6 stycznia o 16.00 i po Mszy wieczornej. Na Koncert Kolęd zapraszamy do kościoła w przyszłą niedziele po Mszy wieczornej.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w czasie kolędy jest czynna tylko rano od środy do soboty.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś