Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

14 STYCZNIA
2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapraszamy dziś do Sali Teatralnej na Jasełka o godz. 12.00 i 14.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy ich przygotowaniu. Dziękujemy za pomoc w próbach, za przygotowanie sali i strojów oraz wszystkim, którzy wsparli występujących finansowo – Bóg zapłać!

Prawie zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską – czyli Kolędę.  Gorąco dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie, za poparcie tego co robimy w Parafii i za słowa uznania. Dziękujemy też za wsparcie finansowe. Msza święta za wszystkie rodziny, które nas przyjęły będzie w niedzielę 28 stycznia o godz. 11.00. Dziękujemy i zapraszamy do modlitwy.

W Środę – jak zwykle o 17.30 Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej.

W Piątek - jako 3. Piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Chodkiewicza i Hetmańskiej, a o posprzątanie w sobotę 20 stycznia o godz. 9.00 prosimy parafian z ulicy Ks. Ściegiennego i Jodłowej.

Opłatek dla grup młodzieżowych (scholi, ministrantów i lektorów oraz oazy) razem z rodzicami będzie w sali pod kościołem w przyszłą niedzielę czyli 21 stycznia po Mszy św. o 11.00.

Jak wiadomo odwołane zostały wszelkie wyjazdy do Ziemi Świętej. W związku z tym osoby, które się zapisały i wpłaciły zadatek mogą otrzymać jego zwrot w kancelarii parafialnej. Kto wpłacił zaliczkę na konto parafii otrzyma jej zwrot na swoje konto bankowe.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii + Alicja Sawicka z ul. Wierzbowej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś