Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

26 MAJA
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje.

Strażacy dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek – Bóg zapłać!

Jeszcze tylko do czwartku odprawiamy Nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.30, a w niedziele i w Boże Ciało o 16.30.

W tym tygodniu w liturgii:

Środa – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Piątek – Święto Nawiedzenia  NMP

Sobota – wspomnienie św. Justyna

W Boże Ciało -  Msze święte jak w niedziele.

Procesja będzie jak zwykle po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie podobnie jak w poprzednich latach. Bardzo prosimy, aby jak zwykle przygotować ołtarze – czyli pierwszy ołtarz Rodzinę Kozubów, II - DPS, III – na budynku plebanii rodziny z Bolęckiej Góry i IV – przed wejściem do nowego kościoła, mieszkańców Płazy Dolnej.

Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkich zaś o modlitewny udział w tym nabożeństwie. Jak co roku prosimy też o przygotowanie jej uroczystej oprawy – a więc baldachim, chorągwie i feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w pierwszokomunijnych strojach.

Bardzo prosimy, aby przed Mszą o 9.00, ci co przyjadą wcześniej nie zastawiali wjazdu na zielony parking, by można było tam wjechać i by wszyscy mogli spokojnie zaparkować. Pomyślmy nie tylko o swojej wygodzie, ale też o innych.

Prosimy też o udział w Oktawie. Od piątku do przyszłego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać Litanię: w piątek jeszcze do Matki Bożej, a od 1 czerwca do Serca Pana Jezusa.

W Sobotę – z racji pierwszej soboty – po rannej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwy do Matki Bożej.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże Różańcowe.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej z Płazy Dolnej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, czyli 1 czerwca o 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ul. Lipowieckiej numery parzyste od 50 do 62 i nieparzyste od 37 do 61.

W przyszłą niedzielę – 2 czerwca – składka, zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, w całości będzie przekazana do Kurii na potrzeby organizacyjne związane z beatyfikacją Ks. Michała Rapacza.

 

Dzisiaj:

20 Lipca 2024
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Czesława
Do końca roku zostało 165 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś